איור ספרי ילדים - קצת מאיורים האחרונים

לפרטים נוספים: 08-9466894 | 054-3170366

שלום שמי יעל ואני מאיירת מקצועית, של ספרי ילדים,דמויות,מותגים ועוד... תוכלו להתרשם ממגוון העבודות בדף זה ולקבל מידע מנסיוני כמאיירת לגבי ספרי ילדים ומה דרוש בכדי להוציאו אותו מהכח אל הפועל.

להלן חלק מעבודותיי בגלריה

גלריית איורים דיגיטלים

איך מאיירים ספר ילדים? 

קודם כל - הכנה לדפוס

אם ברצונכם להדפיס את ספר הילדים המאוייר שלכם יש מספר דברים חשובים אודות החלק הטכני של הדפוס, אותם יש לקחת בחשבון עוד בראשית תכנון הספר על מנת לקבוע את מידותיו, להימנע מעמודים ריקים ועוד.
ראשית אציין כי המידע המובא להלן הינו חלק מניסיוני כמאיירת ספרי ילדים ואינו מחליף חוות דעת מקצועית, במקרה הצורך, מבית הדפוס.

נתחיל...

מידות הספר

ספרים במידות 'סטנדרטים', אלו שעלות הייצור שלהם משתלמת יותר, מחייבים חלוקה ב-8 של מספר העמודים.
גדלים 'לא סטנדרטים' מחייבים בד"כ חלוקה ב-4 לפחות אם לא ב-8.

גדלים 'סטנדרטים' הם בס"מ: A4) 21/27.9 , 24/34 ,22/22). גודל לא סטדרטי הוא לדוגמא - 30/30 ס"מ.
אם כבר חילקתם את הספר למספר איורים מדויק - ניתן יהיה לחשוב על פתרונות למלא את עמודי הספר, אם כי לפעמים כדאי פשוט לצמצם את מספר העמודים בכל זאת. לדוגמא במידה ויש לכם לדו' – 42 עמודים... (מאיירת ספרי ילדים צריכה להיות יצירתית גם כאן...)

פורזץ

כמובן לא רק האיורים ממלאים את הספר – יש לתת מקום לזכויות היוצרים, כותרת הספר מבפנים והרבה פעמים כדאי לאייר בצורה מיוחדת את כפולות התוכן הצמודות לכריכת הספר ('פרוזץ', הסבר עוד מעט...).
לכן בנוסף לאיורים עצמם יש לקחת מינימום 4 עמודים בחשבון שהם מוכרחים בד"כ – אחד מוצמד לכריכה בהתחלה ואחד בסוף, כפולה בהתחלה שבה יהיו זכויות היוצרים מצד ימין ואת שם הספר עם איור, בצד שמאל.

כמובן אין זה חוק מוחלט. עליכם לומר למאיירת ספרי הילדים לפני החלוקה לאיורים - מה תרצו בספר שלכם כדי שיהיה ניתן לתכנן הכל יחד ולקחת בחשבון בקשות מיוחדות. עוד בעיניין - יש לקחת בחשבון את הפורזץ.
הפורזץ הוא למעשה הדף הראשון והאחרון (שתי כפולות) המחברות בין דפי הספר לכריכה בתחילת הספר ובסיומו. הוא קיים כאשר בוחרים באפשרות להצמיד את דפי התוכן ישירות לכריכה, האפשרות העדיפה יותר מבחינה ויזואלית.

במקרה בו יש פורזץ, נחשיב אותו עם מספר העמודים.
במקרה שבו אין פרוזץ אלא דפי התוכן מודבקים בכפולה נפרדת בשלב הכריכה יהיו כביכול עמודים לבנים.

כדאי לדאוג לבית דפוס לפני שמתחילים לעבוד על איור ספרי ילדים וזאת על מנת שנוכל ליצור קשר עם בית הדפוס שבחרתם ולתאם איתו את הפרטים הטכנים (לעיתים לבית הדפוס יש הסבר קצת שונה לגבי העדפת סגירת הקבצים וכו'...).

 

סוגי איורים

3911

איור דיגיטלי

3

איור ידני

KIDS

איור מפורט

VECTOR_POSTS_1-01

איור וקטורי

שלבי איור ספר ילדים

אלו שלבי העבודה עד לקבלת הספר המוגמר במידה ובחרתם בי כמאיירת ספרי הילדים שלכם, לעצב ולעמד אותו:

 1. דקדוק לשוני וניקוד - העבירו את הספר להגהה אצל מדקדק/ת לשונית ומנקד/ת.
 2. חלוקת הטקסט לפי איורים - תוכלו לעשות זאת בעצמכם או בהתייעצות איתי. יש לזכור – ניתן לאייר על פני כפולה שלימה או על עמוד או לשלב את ביניהם.
   יש לדעת זאת לפני שקובעים מספר עמודים שזו החלטה כאמור חשובה.
 3. איור סקיצות הדמויות - כולל צבע קל ואישורן. תצטרכו לתת מידע לגבי: גיל, צבע שיער, צבע עיניים, צבע עור, סגנון בגדים, מידות גוף, אופי (מאוד חשוב...), לדוגמא - חייכן ואופטימי, נוטה לדיכדוך וכו'... הערות שונות. אלו הדמויות שדמיינתם ואני בטוחה שיש לכם מה לומר עליהם...
 4. בניית "שלד" הספר - העמדה כללית של הספר - סקיצות מהירות לכל הספר כולל עימוד של הטקסטים (בעיקר חשוב לטקסטים המשולבים יחד עם האיורים). דברים יכולים להשתנות מעט אבל בגדול כך יראה הספר בסופו של דבר. זה שלב קריטי יחסית. לאחר אישור עוברים לשלבים הבאים:
 5. איור ספרי ילדים קונטור מדויק של כל אחד מהאיורים. גם בשלב זה כמו בקודמו תקבלו ממני את כל האיורים יחד כדי לקבל תמונה שלימה.
 6. צביעה של כל האיורים, האיור הצבוע ראשון יועבר אליכם לתיאום ציפיות. לאחר האישור בשלב זה יש לכם אפשרות לבקש לראות כמה איורים יחד בכל פעם על מנת "לשטוף את העיניים".
 7. איור הכריכה! חלק מרגש תודו...
 8. לאחר אישור כל העבודה, יש לשלוח את הספר להגהה אחרונה למדקדק/ת הלשונית שלכם.
 9. שליחת איור ספרי ילדים ואת הספר לדפוס! (לאחר שלב זה בית הדפוס יעדכן אותנו בעיניין רוחב השדרה של כריכת הספר, החלק שרואים על המדף, שהוא תמיד משוער, לעיתים ההשערה מדוייקת (: ) אז אחרי שאתם יודעים את השלבים בואו נצא לדרך!

איורים ידניים

איורים שעושים את ההבדל

צרו קשר

או התקשרו אלינו בטלפון