איור ספרי ילדים ואיורים בכלל

שלום שמי יעל ואני המאיירת בסטודיו שלי שנקרא 'אמויה סטודיו'. בין עבודותי תוכלו למצוא – איור של ספרי ילדים, עיצוב דמויות, איורים ממתגים, איורי כריכה לספרי קריאה ושלל איורים למטרות שונות. אשמח לאייר גם עבורכם!

לפרטים נוספים: 08-9466894 | 054-3170366

חלק מהספרים שאיירתי לאחרונה:

מה אומרים עלי ?

רוצים לקבל פרטים נוספים או הצעת מחיר?

איורים כלליים נוספים:

למעוניינים להוציא ספר להלן מעט פרטים מקדימים של הכנה לדפוס

לאחר שסיימתם את כתיבת הספר, יש לשלוח את התוכן לעריכה אצל עורך לשוני על מנת לודא שהטקסט כתוב נכון מבחינת לשון תיקנית. יש לבקש מהעורך הלשוני גם לנקד עבורכם את הספר. ניקוד הוא חלק בלתי נפרד מספרי ילדים

ספרים במידות 'סטנדרטים', אלו שעלות הייצור שלהם משתלמת יותר, מחייבים חלוקה ב-8 של מספר העמודים.
גדלים 'לא סטנדרטים' מחייבים בד"כ חלוקה ב-4 לפחות אם לא ב-8.

גדלים 'סטנדרטים' הם בס"מ: A4) 21/27.9 , 24/34 ,22/22). גודל לא סטדרטי הוא לדוגמא – 30/30 ס"מ.
אם כבר חילקתם את הספר למספר איורים מדויק – ניתן יהיה לחשוב על פתרונות למלא את עמודי הספר, אם כי לפעמים כדאי פשוט לצמצם את מספר העמודים בכל זאת. לדוגמא במידה ויש לכם לדו' – 42 עמודים… (מאיירת ספרי ילדים צריכה להיות יצירתית גם כאן…)

כמובן לא רק האיורים ממלאים את הספר – יש לתת מקום לזכויות היוצרים, כותרת הספר מבפנים והרבה פעמים כדאי לאייר בצורה מיוחדת את כפולות התוכן הצמודות לכריכת הספר ('פרוזץ', הסבר עוד מעט…).
לכן בנוסף לאיורים עצמם יש לקחת מינימום 4 עמודים בחשבון שהם מוכרחים בד"כ – אחד מוצמד לכריכה בהתחלה ואחד בסוף, כפולה בהתחלה שבה יהיו זכויות היוצרים מצד ימין ואת שם הספר עם איור, בצד שמאל.

כמובן אין זה חוק מוחלט. עליכם לומר למאיירת ספרי הילדים לפני החלוקה לאיורים – מה תרצו בספר שלכם כדי שיהיה ניתן לתכנן הכל יחד ולקחת בחשבון בקשות מיוחדות. עוד בעיניין – יש לקחת בחשבון את הפורזץ.
הפורזץ הוא למעשה הדף הראשון והאחרון (שתי כפולות) המחברות בין דפי הספר לכריכה בתחילת הספר ובסיומו. הוא קיים כאשר בוחרים באפשרות להצמיד את דפי התוכן ישירות לכריכה, האפשרות העדיפה יותר מבחינה ויזואלית.

במקרה בו יש פורזץ, נחשיב אותו עם מספר העמודים.
במקרה שבו אין פרוזץ אלא דפי התוכן מודבקים בכפולה נפרדת בשלב הכריכה יהיו כביכול עמודים לבנים.

כדאי לדאוג לבית דפוס לפני שמתחילים לעבוד על איור ספרי ילדים וזאת על מנת שנוכל ליצור קשר עם בית הדפוס שבחרתם ולתאם איתו את הפרטים הטכנים (לעיתים לבית הדפוס יש הסבר קצת שונה לגבי העדפת סגירת הקבצים וכו'…).

סיימתם לערוך את תוכן הספר ובררתם לגבי פרטי הדפוס – כעת אתם מוכנים לשלב האיור

איור ספרי ילדים

אלו שלבי העבודה עד לקבלת הספר המוגמר במידה ובחרתם בי כמאיירת ספרי הילדים שלכם, לעצב ולעמד אותו:

 1. חלוקת הטקסט לפי איורים – תוכלו לעשות זאת בעצמכם או בהתייעצות איתי. יש לזכור – ניתן לאייר על פני כפולה שלימה או על עמוד או לשלב את ביניהם.
  זהו שלב מקדים להצעת המחיר שכן ההצעה מתבססת על מספר האיורים ופירוטם.
 2. איור סקיצות הדמויות – כולל צבע קל ואישורן. תצטרכו לתת מידע לגבי: גיל, צבע שיער, צבע עיניים, צבע עור, סגנון בגדים, מידות גוף, אופי (מאוד חשוב…), לדוגמא – חייכן ואופטימי, נוטה לדיכדוך וכו'…
  אלו הדמויות שדמיינתם ואני בטוחה שיש לכם מה לומר עליהם…
 3. בניית "שלד" הספר – העמדה כללית של הספר – סקיצות מהירות לכל הספר כולל עימוד של הטקסטים (בעיקר חשוב לטקסטים המשולבים יחד עם האיורים). דברים יכולים להשתנות מעט אבל בגדול כך יראה הספר בסופו של דבר. זהו שלב משמעותי יחסית שכן פה תראה "התמונה השלימה" של הספר. לאחר אישור עוברים לשלבים הבאים:
 4. איור קונטור מדויק של כל אחד מהאיורים או של חלקם (תלוי במספר האיורים). 
 5. צביעת האיורים, האיור הצבוע הראשון יועבר אליכם לתיאום ציפיות. לאחר האישור בשלב זה יש לכם אפשרות לבקש לראות כמה איורים יחד כמה איורים שתעדיפו בפעם אחת.
 6. איור הכריכה! חלק מרגש תודו… (ניתן להשתמש באחד מאיורי הספר כאיור הכריכה).
 7. לאחר אישור כל העבודה, יש לשלוח את הספר להגהה אחרונה לעורך הלשוני שלכם.
 8. שליחת הקובץ לדפוס! (לאחר שלב זה בית הדפוס יעדכן אותנו בעיניין רוחב השדרה של כריכת הספר, החלק שרואים על המדף, שהוא תמיד משוער, לעיתים ההשערה מדוייקת (: )

  אז אחרי שאתם יודעים את השלבים בואו נצא לדרך!

גלריית איורים נוספים

סוגי איורים

איור דיגיטלי

איורים בסגנונות שונים – איור בעל מראה דיגטלי, מראה ידני כגון עפרונות, צבעי מים.

איור מפורט

איור וקטורי

איורים בסרטון

צרו קשר

או התקשרו אלינו בטלפון

בין שירותי הסטודיו: גרפיקה לדפוס, בניית אתרים, מיתוג ועיצוב תדמית לעסקים חדשים או קיימים ולקוחות פרטיים תוך הבנת צרכי הלקוח ויחס אישי. הסטודיו מציע גוון שירותי איור דיגטליים או איורים ידניים ושילובם בעיצוב גרפיקה לאינטרנט או לדפוס, ספרי ילדים, כריכות ועוד.  אתם מוזמנים לשתף או לפנות אלינו לפרטים נוספים בירורים למחירים בטלפון או בטופס יצירת קשר