Top F

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Top E

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Top D

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Top C

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Top B

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Top A

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Select

איור ספרי ילדים כמה פרטים

לפרטים נוספים: 08-9466894 | 054-3170366

לאחר שהחלטתם שאתם רוצים לאייר את ספר הילדים שלכם ולהוציאו לפועל כספר קלאסי, תצטרכו לדעת כמה דברים חשובים ואם אתם מוציאים אותו דרכי, בואו וקראו את השלבים כדי שתדעו לאן מתקדמים מכאן. המשיכו לקרוא למטה לקבלת מידע נוסף על כל התהליך

 

לבירור פרטים נוספים אנא התקשרו או הכניסו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם

הידעתם ?
ניתן לעשות גם איור ידני ודיגטלי במגוון טכניקות למטרות שונות - ספרי ילדים, עלונים, אריזות, עיצוב דמויות, קומיקס, כרטיסי ברכה, הזמנות ועוד... בסגנונות שונים לפי דרישת הלקוח. שיטות צביעה ידנית: צבעי מים, דיו, עיפרון, מרקרים. שיטות צביעה דיגטלית\ וקטורי.

איור ספרי ילדים בדפוס

ראשית יש לציין כי הפרטים שתקראו כאן הינם חלק מניסיוני כמאיירת ספרי ילדים ואינם מחליפים חוות דעת מקצועית במקרה הצורך.

הדפוס הוא חלק חשוב שיש לקחת בחשבון עוד בראשית התכנון של הספר וזאת מכיוון שאנו לא רוצים דפים לבנים בספר שלנו ואנו רוצים לדעת איזו צורה תהיה לספר.

על מנת למנוע זאת יש לזכור שגדלים סטדרטים של ספרים, אלו שעלות הייצור שלהם משתלמת יותר, מחייבים חלוקה ב-8 של מספר העמודים. (גדלים לא סטנדרטים מחייבים חלוקה ב-4 לפחות אם לא ב-8).

גדלים סטנדרטים הם - A4, 21/27 ס"מ, 24/34 ס"מ, 22/22 ס"מ. גודל לא סטדרטי הוא לדוגמא - 30/30 ס"מ. אם כבר חילקתם את הספר למספר איורים מדוייק ניתן יהיה לחשוב על פתרונות למלא את דפי הספר, אם כי לפעמים כדאי פשוט לצמצם את מספר העמודים בכל זאת, במידה ויש לכם לדו' – 41 עמודים... (מאיירת ספרי ילדים צריכה להיות יצירתית גם כאן...)

כמובן לא רק האיורים ממלאים את הספר – יש עמוד זכויות יוצרים, כותרת הספר מבפנים ובהרבה פעמים כדאי לאייר בצורה מיוחדת את הכפולות הצמודות לכריכת הספר מבפנים (פרוזץ, הסבר עוד מעט...). בנוסף לאיורים עצמם יש לקחת מינימום 4 עמודים בחשבון שהם מוכרחים בד"כ – אחד מוצמד לכריכה בהתחלה ואחד בסוף, כפולה בהתחלה שבה יהיו זכויות היוצרים מצד ימין ואת שם הספר עם איור, בצד שמאל.

כמובן אין זה חוק מוחלט ויש לומר למאיירת ספרי הילדים לפני החלוקה לאיורים מה תרצו בספר שלכם כדי שיהיה ניתן לתכנן הכל יחד ולקחת בחשבון בקשות מיוחדות. עוד בעיניין, יש לקחת בחשבון את הפורזץ – הפורזץ הוא למעשה שתי הכפולות המחברות בין דפי הספר לכריכה בתחילת הספר ובסיומו. מבחינה טכנית הוא יכול להיות יחד עם עמודי התוכן או בנפרד להם (מודבק לדפי התוכן בפס דבק).

כמובן שהאפשרות שבה הפורזץ מחובר לדפי התוכן היא העדיפה ביותר מכיוון שהיא אסטטית יותר ונוחה לדפדוף ולכן אני תמיד ממליצה עליה ללקוחות שלי. במקרה שהפורזץ הוא כזה, אנו נחשיב אותו עם מספר העמודים. במקרה שחלילה הפרוזץ מודבק (!) – יש לדאוג שלפחות יהיה מודפס מכל הצדדים הנראים לעין ולא ישאר לבן, אחרת מה זה שווה שחישבנו מספר עמודים ויש לנו דפים לבנים שהוצמדו לספר בשלב הכריכה...

כדאי לדאוג לבית דפוס לפני שמתחילים לעבוד על איור ספרי ילדים וזאת על מנת שנוכל ליצור קשר עם זה שבחרתם ולתאם איתו את הפרטים הטכנים (מסתבר שלכל בית דפוס יש הסברים קצת שונים לגבי העדפת סגירת הקבצים וכו'...).

שלבי איור ספר ילדים

אלו שלבי העבודה עד לקבלת הספר המוגמר במידה ובחרתם בי כמאיירת ספרי הילדים שלכם, לעצב ולעמד אותו:
  1. דקדוק לשוני וניקוד - העבירו את הספר להגהה אצל מדקדק/ת לשונית ומנקד/ת.
  2. חלוקת הטקסט לפי איורים - תוכלו לעשות זאת בעצמכם או בהתייעצות איתי. יש לזכור – ניתן לאייר על פני כפולה שלימה או הכל עמוד או לשלב את שניהם, יש לדעת זאת לפני שקובעים מספר עמודים שזו החלטה כאמור חשובה.
  3. איור סקיצות הדמויות - כולל צבע קל ואישורן. תצטרכו לתת מידע לגבי: גיל, צבע שיער, צבע עיניים, צבע עור, סגנון בגדים, מידות גוף, אופי (מאוד חשוב...), לדוגמא - חייכן ואופטימי, נוטה לדיכדוך וכו'...הערות שונות. אלו הדמויות שדמיינתם ואני בטוחה שיש לכם מה לומר עליהם...
  4. בניית "שלד" הספר - העמדה כללית של הספר - סקיצות מהירות לכל הספר כולל עימוד של הטקסטים (בעיקר חשוב לטקסטים המשולבים יחד עם האיורים). דברים יכולים להשתנות מעט אבל בגדול כך יראה הספר בסופו של דבר. זה שלב קריטי יחסית. לאחר אישור עוברים לשלבים הבאים:
  5. איור ספרי ילדים קונטור מדויק של כל אחד מהאיורים. גם בשלב זה כמו בקודמו תקבלו ממני את כל האיורים יחד כדי לקבל תמונה שלימה.
  6. צביעה של כל האיורים, האיור הצבוע ראשון יועבר אליכם לתיאום ציפיות. לאחר האישור בשלב זה יש לכם אפשרות לבקש לראות כמה איורים יחד בכל פעם על מנת "לשטוף את העיניים".
  7. איור הכריכה! חלק מרגש תודו...
  8. לאחר אישור כל העבודה, יש לשלוח את הספר להגהה אחרונה למדקדק/ת הלשונית שלכם.
  9. שליחת איור ספרי ילדים ואת הספר לדפוס! (לאחר שלב זה בית הדפוס יעדכן אותנו בעיניין רוחב השדרה של כריכת הספר, החלק שרואים על המדף, שהוא תמיד משוער, לעיתים ההשערה מדוייקת (: ) אז אחרי שאתם יודעים את השלבים בואו נצא לדרך!

08-9466894 | 054-3170366

מאיירת ספרי ילדים - הספרים

שם הספר: מדריך לרגשות להורים וילדים
מחבר: דינה קורול
מספר עמודים: 136
גודל ספר: 34X24

 
kfir cover

אבא, איך אני אדע אם אתה אוהב אותי?

מחבר: כפיר מזרחי מספר עמודים: 28 גודל ספר: 16.5X24הכוכב של סבתא

הכוכב של סבתא

מחבר: יובל אטד מספר עמודים: 34 גודל ספר: 25X21
הגן שלי

הגן שלי

מחבר: שי קפלן מספר עמודים: 18 גודל ספר: A4


ציורים כללי